Přihlásit se    Fórum    Hledat    FAQ

Obsah fóra » Nordic Area » Technická sekce




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: stř 07. bře 2012 13:07:11 
Offline

Registrován: pon 17. led 2011 23:33:31
Příspěvky: 22
Obrázek

úplné znění zákona 119/2002 Sb., MVČR (pdf): ,
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=z%C3%A1kon%20119%2F2002%20sb&source=web&cd=2&ved=0CCgQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.mvcr.cz%2Fsoubor%2Fsb016-09-pdf.aspx&ei=R5NUT8T6Oq2P4gSTr_GrDQ&usg=AFQjCNGISgY8TnOLHyX-KpZSSi73VopUsw

Obrázek

Obrázek

...„Limitní hranice úsťové rychlosti 300 fps ovšem nebyla zvolena jen tak pro legraci králíkům, dospělo se k ní po důkladném zvažování, kterému předcházela i diskuse lékařů. Navzdory obecnému přesvědčení nebyla rozhodujícím argumentem odolnost skel masek. Již skla masek JT Elite uvedená na trh v roce 1988 byla navržena tak, aby při zásahu paintballovou kuličkou ráže .68" bezpečně ochránila svého nositele i za těch nejnepříznivějších provozních podmínek (teplota, vlhkost, úhel zásahu) až do úsťové rychlosti 330 fps. Bezpečnostní limit nebyl stanoven podle skel, ale podle názorů lékařů na vliv zásahů na nechráněnou lidskou kůži (na druhou stranu, právě z toho důvodu, že ani výrobci skel s vyšší rychlostí než 300 fps počítat nemusejí, opravdu nelze reálně očekávát, že by vás zvlášť staré, opotřebované a trochu poškrábané sklo ochránilo před zásahem kupříkladu 350 fps).

Bezpečnostnímu limitu odpovídající kinetická energie 13 joule není právě málo - pro názornost, kinetická energie 10 joule je z hlediska soudního lékařství považována za hranici, od které pevný projektil menší ráže může způsobit člověku smrt (jistěže při opravdu "dobrém" zásahu). Paintballová kulička má naštěstí větší ráži a není pevným projektilem. Ovšem i ona může při určité rychlosti způsobit na lidském těle řádnou paseku (nemyslím tím ani tak větší "tvrďácké" modřiny, jako spíš vnitřní, převážně cévní poranění).“...

celý článek : http://www.pgp.mysteria.cz/300fps.htm


Mám pocit, že military paintball u nás se začal ubírat poněkud nebezpečným a nezákonným směrem.
A že se někteří hráči zhlédli v hesle - čím mám vyšší úsťovku, tím jsem větší frajer.

A pořadatelé military akcí si nad tím myjí ruce. Což považuji za nezodpovědné a bezohledné vůči ostatním hráčům.

Protože vím, že vy jste rozumní chlapy, tak se Vás ptám, jestli si myslíte, že je naprosto v pořádku, že se na akcích mohou pohybovat hráči s 400 fps úsťovkou.

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: stř 07. bře 2012 14:37:16 
Offline
Sponzor Fora
Sponzor Fora
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. lis 2010 14:56:34
Příspěvky: 2032
Bydliště: The City of Český Brod
Průser je,že dokavaď se fuckt nic nestane,tak se to řešit nebude.
Dokazování, že tato zbraň a tento člověk vystřelil bude hodně problematické. Kule se roztříští a hlavně nezanechávají typické stopy,jako u opravdové munice.
Takže jako vždycky:je to o lidech. Ale stále mám takový pocit,že se tady řeší věci proti klukům z TT,jakožto propagátorům Carbin Pro a jejich odvozenin. Práve u těchto kluků bych s nějakým průserovým nastavením nepočítal. Když Bubák na Eliminaci teď sejmul kolegu z několika metrů,tak se ani moc kolega necukal a nejevil známky hodně nepříjemných pocitů.
To spíše vidím,jako velikej průser u mlaďasů,jakožto módní trend a jasně,že zkoušejí co to dokáže. Bohužel minimum IQ+imbus. Takže preventivně se chránit, co možná nejlíp,protože nepřítel nespí. _smoke1_
Snad u toho průseru nebude nikdo od nás.


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: stř 07. bře 2012 15:26:06 
Offline

Registrován: pon 17. led 2011 23:33:31
Příspěvky: 22
GreenPop píše:
Ale stále mám takový pocit,že se tady řeší věci proti klukům z TT,jakožto propagátorům Carbin Pro a jejich odvozenin.


Proti tomu se musi velmi důrazně ohradit. V žádném případě není můj příspěvek zaměřen proti TT. (jak už tu někdo zmínil, nejsou to jen carbiny, které dovolují vyhnat úsťovku)

edit : proto jsem založil nové vlákno aby se tyto dvě věci od sebe jasně oddělili.

Pouze zdůrazňuji bezpečnostní pravidla, zákony, zdravotní hlediska atd a snažím se poukázat na věc ve, které spatřuji problém. A to zejména do budocna, protože jak jsem již řekl, dnes si někteří klidně přijíjdou na akci s 400 fps a nic, vůbec nic jim nebrání zítra přijít s 500+.
Naopak, ještě je stjeně "chytří" plácají po ramenech a závidí super kvér.

A český military web klidně zveřejňuje na svých stránkách pravidla v rozporu se zákonem.
Cituji : "...ale záleží na pořadateli, zda rychlost omezí nebo ne."
"5. Úsťová rychlost omezena jen možnostmi zbraně."

http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=936

Věřím, že teď mluvím za všechny, když řeknu, že se chci paitballem hlavně bavit a užívat si akce a ne řešit věci, které už dávno někdo vyřešil za mě - nás.

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Dzordzo dne stř 07. bře 2012 15:42:05, celkově upraveno 1

Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: stř 07. bře 2012 15:31:13 
Offline
Sponzor Fora
Sponzor Fora
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. lis 2010 14:56:34
Příspěvky: 2032
Bydliště: The City of Český Brod
Rozumím a všichni to tak nějak asi taky chápou. Mohlo to prostě jenom vyvolávat mylný dojem,protože k tomu se mimo nás v jiném vláknu vyjádřili i Rajko a Rarášek. Jo a ještě Bobull ji má. Hehe
Se zbytkem můžu jenom souhlasit.


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: stř 07. bře 2012 15:38:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. lis 2010 16:40:42
Příspěvky: 740
Bydliště: Liberec
Já už jsem na ten nedobrý trend upozorňoval i na MP fóru, protože jsem přesvědčený, že kdyby se toho chytlo nějaké naše nebo evropské politické embrio, tak nám celou naši MP zábavu zlikvidují úplně.

_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, komplet cyclon upgrade, multicam, air
http://nordicarea.cz


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: stř 07. bře 2012 15:45:50 
Offline

Registrován: pon 17. led 2011 23:33:31
Příspěvky: 22
Tantal píše:
Já už jsem na ten nedobrý trend upozorňoval i na MP fóru, protože jsem přesvědčený, že kdyby se toho chytlo nějaké naše nebo evropské politické embrio, tak nám celou naši MP zábavu zlikvidují úplně.


Naprostý souhlas.
To co jsi zmínil je rozhodně další pádný Argument s velký A.

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: stř 07. bře 2012 19:07:37 
Offline
Sponzor Fora
Sponzor Fora
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 13:05:07
Příspěvky: 4612
Bydliště: Prágl
Zdeněk, aneb autor pgp.mysteria.cz, kterého s Erilem známe, na toto již píčoval na military foru. Po pár reakcích na jeho upozornění ohledně zbytečnosti nebezpečné přehulenosti PB kvérů, aneb fyzika - kdo neví, ať si nastuduje rychlost Vs odpor (tření) vzduchu Vs efektivita - přestal přispívat. Nedivím se mu. Zaslepenost, hloupost a stádovitost lidí byla vždy. Ač vcelku nerad, musím dát za pravdu i Kanárkovi, který mimo toto téma prohlásil že "kdyby byla na dálnici povolená rychlost 160kmh, tak lidi stejně jezdí 180kmh. Jenom prostě proto, že cítí být něčím rebelsky více, než ti hlupáci, co dodržují zákon a jezdí dle limitů, to je prostě český fenomén". Já sám taky jezdím rychle, (takže se cítím jako frajer že jedu rychle, páč si tím kompenzuji osobní problémy) ale stále bezpečně a neohrožuji svým stylem (v tomto případě jízdy) ostatní účastníky.

Je škoda, že takový člověk, který se věnoval problematice a technické stránce PB již v době, kdy většina z nás buďto tahala kačera na špagátu, nebo neměla ještě ani sememenší vědomí co to vůbec paintball je, a stále to je guru tunningu principielně jednoduchých semi-auto zbraní (Ano, i Carbine!) nad vývojem military scény zlomil hůl. Nedivím se.....

Takže můj resultát po delší odmlce je takový, že s Dzordzem ve všem naprosto souhlasím. A fakt to není o tom, že nedokážu dostat ze svého kvéru 400fps.... naopak, co jsem koupil X7 s 13ci flaškou v pažbě, tak stále jen stahuji. S cyklonem jsem problém neměl (jako píše Rajko v jiném tématu), prostě jen praskl ratchet, což je vinou únavou matroše, na kterém bylo šestřeno. Strejda Aluminium pajšl to vyřešil hned... :) A můžu na ní dát i elektrickou ručku, páč se mě graviťák netýká....furt to ale vypadá (dle pouze a jen mého názoru) daleko lépe, páč cyklon má i menší profil vůči RipClipu....a nejsem závislý na bateriích...což jsem chtěl..... sorry to sice patřilo jinam, ale když už píšu....

_________________
....věčný remcal a Gagarinův bratr.... _ei_


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: stř 07. bře 2012 20:06:07 
Offline
Sponzor Fora
Sponzor Fora
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 13:05:07
Příspěvky: 4612
Bydliště: Prágl
A koho mrzí dostřel PB značkovačů, když se už teda nenechají naverbovat do armády, ať se opět obrátí směrem k fyzice. Ano, Apex, Flatline....hrajeme na zásah, ne za barvu. Než kroutit imbusem/šroubem úsťové rychlosti, zkuste spíše zalobbovat pro lepší a kvalitnější munici. Např. várka kulí od PBS jde rok od roku kvalitativně směrem dolů. Nejen přesností, ale také odolností. Mohu to objektivně hodnotit, páč nejen o stejnou hlaveň se starám stále stejně již několik let. S postupem času ovšem výsledky stojí za čím dál větší vyliž číču. Je to prostě byznys, který nutí člověka si kupovat nové a "lepší" fíčury, hlavně, střeva atd.... Přitom trošku techničtěji založené sortě lidí stačí sdělit: průměr se zmenšil, křehkost stoupla. To ale neudělá prodejce. Proč taky. Nic z toho není v jeho zájmu. Zkuste na kulečníku dát faleš do nevyvážené kule...... to budete čumět co vyvádí.

Ale to bylo spíše pro vlastníky těchto vychytávek udělujcí rotaci kuličkám. Rozrůstají se a jde to na akcích poznat :) Viz "KURVA JAK TO!!!!" :D

_________________
....věčný remcal a Gagarinův bratr.... _ei_


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: stř 07. bře 2012 21:19:20 
Offline

Registrován: úte 29. bře 2011 19:58:44
Příspěvky: 110
No původně jsem na tohle téma nechtěl ani reagovat, protože je to hodně tenký led a nic není tak černobílé jak to momentálně vypadá.
Dzordzo tu původně psal o potížích s přehulenýma kvérama v budovách a těsném okolí budov, tam je to jasné pokud se hraje v prostředí jako je tohle tak je naprostej nesmysl střílet víc jak těch 300FPS, protože tady hrozí, že na sebe lidi narazí i na půl metru a při leknutí není o zběsilé výstřeli nouze (i když i tohle je proti nařízení výrobce PB kulý, který zakazuje střelbu na kratší vzdálenost než je 7 metrů - a to nedodržuje nikdo z nás)
Když jsem začínal s paintem já, tak jsme většinou hráli u nás v TT aréně a tam jsme to také striktně požadovali, dokonce jsme to očekávali i od statních na jiných velkých hrách jako byla Alej prokletí a Warzone.
Pak jsem se já a v poslední době i čím dál tím víc dalších lidí začali účastnit Tzv. hard core military paintball her, kde je snaha se aspoň trochu přiblížit k postupům použitelným u reálných zbraní a tam je naprosto směšné, když na sebe protivníci vidí na 50 a víc metrů, ale nestřílí po sobě ani se nekrejou, protože to vlastně není třeba, když na sebe kvůli vlasnostem komerčně používaných PB zbraní ani nedostřelí a když už, tak doba letu kuličky je tak dlouhá, že před ní dvakrát uskočí. A právě tady přicházejí na řadu i ty přehulené zbraně, jenže to jsou akce uzavřené a hrají je lidé kteří se navzájem znají a hlavně znají účinky svých zbraní, takže jsou si všichni vědomi toho jak se chovat a jaká rizika jejich zábava přináší.
To o čem tu jinak Dzordzo píše je spíš problémem otevřených velkých akcí, kde se setkávají více méně neznámí lidé, někteří z nich nemají ani páru o tom co drží v ruce a ani jak to vlastně funguje a pak dochází k tomu co jsi popisoval někde jinde, že borec po tom co zjistil, že mu kvér střílí jen 330FPS to šel honem upravit na vašší výkon.

Pravidla jak jsou popsána na military nejsou totiž pravidla v pravém slova smyslu, je to jen soupis zvyklostí používaných na podobných hrách, aby ten kdo si o akci přečte, že je to hra podle military pravidel věděl co od dané akce může čekat. Takže to není žádné dogma, které je neměnné.
Protože dnes narůstá počet lidí, kterým je jedno jakou úsťovkou to po sobě budou smažit a kde, tak také přibývá i her s těmito (ne)omezeními, ale pokud se najde dostatek uvědomělých hráčů, kteří si jsou vědomi své zranitelnosti, bude naopak přibývat her s omezením úsťové rychlosti a třeba i předepsanou ochranou hlavy (třeba tady kluci z Nordici to do svých pravidel pro hru napsali jasně a neslyšel jsem od nikoho nějakou stížnost)

Takže problém je hlavně v samotných hráčích, ale ve všech, tedy i těch co by chtěli poctivě dodržovat limit 300FPS i těch co ne. Protože když organizátor napíše, že ÚR je omezená pouze možnostmi zbraně a na akci jede i hráč co s tím nesouhlasí a tiše mlčí nebo si stěžuje až po hře na internetu, tak je to všechno k ničemu. Buď to chce požadovat limit hned před hrou nebo na ní nejezdit a uspořádat svojí vlastní hru se svými pravidli a ty dodržovat. Když to bude akce dobrá, tak pak bude každému zodpovědnému a uvědomělému hráči jedno, že mu kvér nestřílí ze všech nejdál a stejně na hru dorazí tak jako se teď jezdí na Eliminaci _metal_

Zdenek z PGP mysteria je tak trochu z jiné školy, paint začal hrát v době kdy já tahal PB kačera na špagátě (jak píše Beetle) a v té době se hrálo něco úplně jiného a na jiných hřištích a hlavně za jiné ceny, to znamená, že nároky na zbraně byli úplně jiného druhu než maximální dostřel a kadence (hlavní byla úspora media a kulý a s tím i spojená přesnost).A protože on sám žádné veřejné hry nepořádá tak se mu to lehce kritizuje _thankyou_


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: stř 07. bře 2012 22:23:45 
Offline
Sponzor Fora
Sponzor Fora
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 13:05:07
Příspěvky: 4612
Bydliště: Prágl
Rajko díky za reakci. Trošku jsem doufal, že se všechna témata ohledně tohoto celkem bohužel neřešeného tématu na militárku, přesunou do dohoto tématu. Neřešeného definuji proto, protože když už jedno bylo, a celkem se rozvíjelo, pán velkomožný cenzor Jaroslav ho vymazal, než by ho raději přesunul do jiného threadu.

Jak píšeš, je to tenký led. Ale proč to je tenký led? Protože si zahrává se zdravím. V rukách nezkušených. A není to bohužel jen momentální záležitost. Pro mnoho lidí (a nejen začátečníků) je to precedens, dle toho, co se dočtou a dle kterého se řídí. Jak jsem psal - stádo. Spousta lidí si počas vývoje své PB kariéry prošla úpravami své zbraně, hýčkala ji, tunila ji a věděla také, co od ní za jakých podmínek mohla očekávat. Např. já vím, že v -5 stupních Celsia mám při určitých kulích a HPA , které používám běžně s BT Deltou max. 270fps. Ví ale ostatní lidé s CO2 a Carbine kolik mají při +30. st. Celsia za úsťovku? Já jenom vím, že mám od Bohouše flek na stehně nadosmrti, protože se mi trefil před dvěma lety v Bratronicích ze 4m přímo do kapsy. Co by udělal zásah do nechráněné tlamy z této vzdálenosti ni nechci uvažovat. Asi bych už nikdy nemohl pracovat ve veřejném sektorul, páč bych as vypadal jako milenec Angeliky - Žofréééé... :)

Trošku si (opět nepopulárně) dovolím oponovat, že to o čem tu Dzordzo píše, je doménou otevřených akcí. Já bych řekl právě naopak, byť je mi ctí se jich účastnit. Je to právě doménou uzavřencých akci, že kterých prakticky vyplývá, že si každý ručí za svůj kvér, a tím se nabízí to, že byl měl býti zkušenostmi obeznámen a co zde bylo nepřímo zmíněno "dokaž mi, že to byl můj kvér a moje kule, která mu rozrazila sklo".

Ono je fakt jednuše pisatelná fráze: "Každý ručí za svoje vybavení, zbraň......... atd), ale jak zkruví hru už jenom to, že někomu musíme volat záchranku, nehledě na to, že v podstatě celá hra šla do kelu, páč mě jako člověka zajímá jak dopadl člověk, který nějakým nedopatřením, na které očividně nebyl brán zřetel, dopadl, a jestli to vůbe přežije.

To samozřejmě souvisí i s pyrotechnikou, kterou zatím nebyl v tomto zmíněno ani zbla.... :) Kapitola sama o sobě... :)

Ber to prosím jen jako pokračování tématu, které jsem nakousl v jiném tématu...... je to minimálně dialog.

_________________
....věčný remcal a Gagarinův bratr.... _ei_


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: čtv 08. bře 2012 9:58:44 
Offline

Registrován: úte 29. bře 2011 19:58:44
Příspěvky: 110
Tenký led to je protože ta většina problematických hráčů se o této debatě stejně nikdy nedoví a tak hrozí, že se tu budeme zbytečně handrkovat pouze mi. Navíc se dost často u kompu stává, že se diskutující navzájem správně nepochopí. A to pak způsobuje zlou krev a v tomhle případě dost zbytečně.
Pak co se "uzavřených" her týká, tak to také nemáš úplně pravdu. Uzavřená hra je pro mě hra, kde opravdu osobně znám všechny účastníky (viz naše vyvedení nebo Pohanská Krvavá silnice a jiné podobné akce) Syberia a jí podobné hry nejsou uzavřené, loni a předloni byly problémi s jistými týmy a hráči a tenhle rok se stejně zúčastnili (dokonce jsem našel i fotku toho dotyčného potížisty) sice se ještě udržuje jakási domělá kontrola, kdy tým musí být doporučen nějakým "veteránem" ale kde není postih za excesy není ani síla něco kontrolovat.
PS: a Bohouš je zrovna jeden z nejmíň zodpovědných hráčů :D hlavně vůči své osobě, ten už měl tolik úrazů přímo z paintballu, že by to dalo na celou kroniku a stejně se nepoučil :D :D


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: čtv 08. bře 2012 23:21:00 
Offline

Registrován: pon 17. led 2011 23:33:31
Příspěvky: 22
Ď za reakce.
Nechci rozebírat vhodnost používání vyšší rychlosti v té či oné situaci . Celkem si myslím, že jde o princip. Používání vyšší rychlosti je jednoznačně snaha o získání výhody nad rámec „pravidel´“. ( Pravidel=testů a doporučení výrobců ochranných pomůcek , což může způsobit poškození, nebo zranění dalších hráčů). Myslím , že jediná fér výhoda je lepší taktika a strategie. Přiblížení se realitě střelných zbraní použitím vyšší rychlosti ? No nevím :) . Použitím vyšší rychlosti se pouze získá výhoda proti soupeři, který ZATÍM hraje fér (<300) a s tímto cílem se tyto rychlosti používají !! Bohužel za cenu viz. výše. Pokud někdo bude tvrdit, že ne, tak ať vznikne, tak jako pistolový turnaj, nějaký Pohár konstruktérů o to kdo dál dostřelí - ale na terč.

Akce hardcore military paintball ať jsou uzavřené, nebo otevřené jsou za hranicí zákona a je asi otázka počtu lidí jak na takovou akci z pohledu zákona (policie) pohlížet. Administrátoři webů by je měli bez diskuzí mazat a ostatní „slušní“ paintballisti ignorovat a odsuzovat (nebo alespoň nemedializovat). Protože tohle nikam (kromě průseru) nepovede !! Jedině do kopru a airsofťáci nám budou do smrti děkovat.

Dneska si military akci udělá „kde-kdo“ , podle mě bez jakéhokoliv právního vědomí o tom co dělá. Pořadatel je totiž právně zodpovědný za vše co se stane. A pokud se něco stane rozhodně se bude zkoumat co udělal pro to, aby se to nestalo! A že se s klukama dohodli,….. :-) . Pro příklad: nelze si udělat uzavřenou tancovačku kde se bude nalévat mladistvím s tím, že kdo souhlasí ať přijde a kdo ne, ať nechodí (a může být i na soukromém pozemku). Asi je na čase vnést trochu světla do tmy a sdělit pořadatelům důsledky a následky nedodržování zákona, individuální kontroly ochranných pomůcek a dnes již bohužel důsledné kontroly úsťové rychlosti. Protože, co si budeme povídat, na většině military akcí se nějaký zákon obchází (vjezdy, parkování, cizí pozemky, vybírání vstupného,…) a všechno bude fungovat do prvního průseru. Jenže bez těch vjezdů a pozemků (kromě komerčních hřišť) to tak nějak ani nejde, ale proč zvyšovat riziko maléru (škoda, zranění) ještě těmi pomůckami, blbou pyrotechnikou (zranění, požár) a rychlostí ?

Tak se těším na další příspěvky. Všem zatím za účast děkuji !

_________________
Obrázek


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: pát 09. bře 2012 7:40:54 
Offline

Registrován: úte 29. bře 2011 19:58:44
Příspěvky: 110
Na to už ale lze říct jen jediné, Kdo jsi bez viny, hoď kamenem.


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: pát 09. bře 2012 8:45:52 
Offline
Sponzor Fora
Sponzor Fora
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 13:05:07
Příspěvky: 4612
Bydliště: Prágl
Nebývá tohle poslední věta před smrtí? _debil_

Ale jinak se tak obávám, že to trošku zabředává už do jiných sfér mimo téma....

_________________
....věčný remcal a Gagarinův bratr.... _ei_


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pravidla úsťové rychlosti
 Nový příspěvek Napsal: pát 09. bře 2012 9:59:19 
Offline

Registrován: úte 29. bře 2011 19:58:44
Příspěvky: 110
Dzordzo píše:
Ď za reakce.
Nechci rozebírat vhodnost používání vyšší rychlosti v té či oné situaci . Celkem si myslím, že jde o princip. Používání vyšší rychlosti je jednoznačně snaha o získání výhody nad rámec „pravidel´“. ( Pravidel=testů a doporučení výrobců ochranných pomůcek , což může způsobit poškození, nebo zranění dalších hráčů). Myslím , že jediná fér výhoda je lepší taktika a strategie. Přiblížení se realitě střelných zbraní použitím vyšší rychlosti ? No nevím :) . Použitím vyšší rychlosti se pouze získá výhoda proti soupeři, který ZATÍM hraje fér (<300) a s tímto cílem se tyto rychlosti používají !! Bohužel za cenu viz. výše. Pokud někdo bude tvrdit, že ne, tak ať vznikne, tak jako pistolový turnaj, nějaký Pohár konstruktérů o to kdo dál dostřelí - ale na terč.

Akce hardcore military paintball ať jsou uzavřené, nebo otevřené jsou za hranicí zákona a je asi otázka počtu lidí jak na takovou akci z pohledu zákona (policie) pohlížet. Administrátoři webů by je měli bez diskuzí mazat a ostatní „slušní“ paintballisti ignorovat a odsuzovat (nebo alespoň nemedializovat). Protože tohle nikam (kromě průseru) nepovede !! Jedině do kopru a airsofťáci nám budou do smrti děkovat.

Dneska si military akci udělá „kde-kdo“ , podle mě bez jakéhokoliv právního vědomí o tom co dělá. Pořadatel je totiž právně zodpovědný za vše co se stane. A pokud se něco stane rozhodně se bude zkoumat co udělal pro to, aby se to nestalo! A že se s klukama dohodli,….. :-) . Pro příklad: nelze si udělat uzavřenou tancovačku kde se bude nalévat mladistvím s tím, že kdo souhlasí ať přijde a kdo ne, ať nechodí (a může být i na soukromém pozemku). Asi je na čase vnést trochu světla do tmy a sdělit pořadatelům důsledky a následky nedodržování zákona, individuální kontroly ochranných pomůcek a dnes již bohužel důsledné kontroly úsťové rychlosti. Protože, co si budeme povídat, na většině military akcí se nějaký zákon obchází (vjezdy, parkování, cizí pozemky, vybírání vstupného,…) a všechno bude fungovat do prvního průseru. Jenže bez těch vjezdů a pozemků (kromě komerčních hřišť) to tak nějak ani nejde, ale proč zvyšovat riziko maléru (škoda, zranění) ještě těmi pomůckami, blbou pyrotechnikou (zranění, požár) a rychlostí ?

Tak se těším na další příspěvky. Všem zatím za účast děkuji !


Tak dobře tak přesně k věci.

Za prvé, a ty jsi ten "poctivý", který dodržuje přesně pravidla? Pokud ano, tak to jsi určitě nestřílel na nikoho kdo byl blíž než 7 metrů a určitě to budeš schopen vždy přesně dokázat, protože jinak porušuješ bezpečnostní pravidla stanovená výrobci PB munice a jsi stejně nebezpečný jako ten kdo má úsťovku vyšší.
Za druhé, také mám jedno přirovnání, uzavřené HC military akce jsou to samé jako závody motorek nebo automobilů, také se tam jezdí jinou rychlostí než je podle vyhlášky povolena na ostatních pozemních komunikacích a nikdo nikoho do vězení nezavírá. Je to to samé jako by jsi o závodech motorek chtěl zavést pravidlo že nikdo nesmí jet víc než 130Km/h protože to je maximální povolená rychlost na dálnici a ochranné pomůcky jsou výrobcem testovány maximálně pro tuhle rychlost.
To musíš sám uznat že je dost velká blbost chtít aby si byli všichni rovni a vystačili si pouze s taktizováním.

Kouzlo military paintballu je v jeho rozmanitosti a nevyzpytatelnosti, kdy musíš řešit nastalé a nečekané situace v reálném čase, to co požaduješ ty je jiné odvětví paintballu a tím je speedball, tam se hraje podle těch pravidel, která tu popisuješ, všichni stejnou úr nikdo nepoužívá Apex nebo Flatline pro zvýšení dostřelu a mají dokoce i stejné překážky pro každou stranu.


Nahoru 
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Obsah fóra » Nordic Area » Technická sekce


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz