Přihlásit se    Fórum    Hledat    FAQ

Obsah fóra » Nordic Area » Technická sekce




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Záložka... jo, ale jakou?
 Nový příspěvek Napsal: čtv 19. kvě 2011 19:09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. bře 2011 14:01:42
Příspěvky: 28
Chci pištolku, ale nemůžu se rozhoupat.
Mám dilema mezi dvěma, které jsou u nás běžně dostupné. Klasickej TPX Tipoš anebo Tuberáckej Tiberius, každý má svoje...
RAMku neplánuji, páč jsem zatím neobjevil .68 ráži a vlastně ani nic běžně dostupného. A z USA nebo z Číny zatím nemám ani chuť ani náladu něco tahat.
Vím, že hejno z vás má sekundárku a tak vás prosím o nějaké názory, zkušenosti atd.
Recenzi samozřejmě nečekám, jde mi spíš o praktické postřehy, šťochance a ták.
Zatím preferuji TPX.
Díky za cokolif ;)

_________________
Tipmann Pro/Carbine, 18" Milsig Marksman, ripclip, kolimec... taky T9.1 Ranger a zase kolimec, bombičky, prašifky... taky ňáký maskáče, wječná chuť na pifko a ták....


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záložka... jo, ale jakou?
 Nový příspěvek Napsal: čtv 19. kvě 2011 19:33:31 
Offline
Sponzor Fora
Sponzor Fora
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 13:05:07
Příspěvky: 4612
Bydliště: Prágl
Nóóóóó to je téma do p(s)ranice :)

Ono toho bylo už napsáno mraky. Hlavně když vyšlo TPX-ko, aneb konkurent do té doby bezkonkurenčnímu Tibovi. Nechci nic hanět, ani nic vychvalovat, a tak Ti napíši jen a pouze své důvody, proč jsem šel do TPX.

1) V době kdy jsem ho kupoval šel cenově dolů na magickou hranici 5.000,-. Tiberius si stále držel cenu nad 6.300,-.

2) Závit A5 - aneb jsi-li vlastníkem hlavně o menším vnějším průměru než 1 palec, tak máš druhou plnohodnotou zbraň. Jak se s ní popasuješ ale rozměrově (aneb alá středně dlouhá protiletadlová bambusová tyč) - to je věc druhá :)

3) Spřátelená ráže 0.68"

4) Oproti Tibovi daleko levnější a DOSTUPNĚJŠÍ náhradní díly

5) Nemusíš mít v každém zásobníku "naraženou" bombičku.

Řikám - tohle jsou mé důvody, proč jsem si já koupil TPX.
Hodněkráte dobře posloužilo (nenosím ho na každé akci - i když ho s sebou mám) nejen mě, ale i spoluhráčům, kdy jim soupeř vyřadil primárku a dotyčný ještě nepochopil výhody sekundárky :)
Jediné co bych mu vytknul, tak jsem zpozoroval fakt, že řekněme na jedné akci ho nastavíš na 280fps (za nějaké teploty) a když ho vytáhneš za měsíc na druhé akci, tak div lidem nesundává masky z xichtů :) - zdá se mi, že je dost labilní ohledně venkovní teploty.

Střílím prašivkama, ale ty jsou na tom s přesností ku*evsky bídně - a jsou i o dost menšího průměru, takže přesnost na delší vzdálenosti - nic moc. Ale výhodou je, že mám stále nabito (i teď :) ) a kuličky se nedeformují.....
S normálními kuličkami - nejlépe PBS Titanium Premium jsou na tom ale opravdu dobře - úsťovka tak o 40fps víc a přesnost skvělá. Ale půl dne bych je natažený nenechal..... pak by bylo hned vymalováno....

Ohledně RAMek a Tibů Ti poví jiní - jenž jsou jejich vlastníky.

_________________
....věčný remcal a Gagarinův bratr.... _ei_


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záložka... jo, ale jakou?
 Nový příspěvek Napsal: čtv 19. kvě 2011 20:32:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. bře 2011 14:01:42
Příspěvky: 28
Hmyzobroukovi díky za podělání se o zkušenosti _metal_
Vlastně jsi komplet (krom hmotnosti, tím pádem o komfortu míření a taky nošení) shrnul, proč jsem spíše na straně Tipoše...
Ta teplotní labilita... Rozhodně bych to připisoval nešvarům CO2, přece jen jsme rozmlsaní vzduchem _by_

Doufám, že se tu obtiskne i názor ohledně konkurenčních kvérů _fc_

_________________
Tipmann Pro/Carbine, 18" Milsig Marksman, ripclip, kolimec... taky T9.1 Ranger a zase kolimec, bombičky, prašifky... taky ňáký maskáče, wječná chuť na pifko a ták....


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záložka... jo, ale jakou?
 Nový příspěvek Napsal: čtv 19. kvě 2011 20:35:54 
Offline

Registrován: úte 29. bře 2011 19:58:44
Příspěvky: 110
Předně, pistole je z 95% těžítko které sebou budeš tahat a vůbec si z něj nevystřelíš a když už ho najednou budeš potřebovat tak ho buď mít nebudeš nebo bude tak strašně zas..ný z toho nošení a nestřílení že s ním netrefíš na deset metrů vrata od stodoly :)
Tak pokud tě to stejně neodradilo tak hraní s pistolí je ta nejúžasnější věc minimálně po dobu prvních třech měsíců od doby kdy si jí koupíš :) jenže pak časem zjistíš že se z ní stalo opět to samé těžítko jako jsem popisoval v prvním odstavci :) a to hlavně z důvodu že prvotní láska a zaslepenost tě opustí a ty si uvědomíš že všichni stejně zdatní hráči si tě dávají už ve chvíli kdy ty ještě zvažuješ jestli vůbec budeš zkoušet zamířit, protože s pistolí oproti dlouhé flintě máš šanci jen v případě že proti tobě stojí úplná lama :)
Pak se, ale můžeš dopracovat do stejné závislosti jako já a ještě asi 30 pošuků a začneš pošilhávat po možnosti si to rozdat se stejnými šílenci se stejnou zbraní a to je přesně chvíle kdy se projeví rozdíly mezi TPX a Tiberiem.
Do téhle doby je úplně jedno co si koupíš protože hrát s pistolí proti pušce je velkej handicap a tvůj úspěch závisí hlavně na náhodě, ale když proti sobě postavíš pistole tak hraje roli hlavně spolehlivost a stabilita výkonu zbraně a tady je jednoznačně vítěz Tiberius. Je to podobné srovnání jako když koupíš Lowend vysokotlakou flintu a nějaký nízkotlaký full auto udělátko ( po jednotlivých ranách nepoznáš skoro rozdíl v přesnosti a dostřelu). Tiberius sice potřebuje do každého zásobníku jednu bombičku což by mohlo vypadat jako slabina, ale není, je to velké plus oproti TPX. Zkus z TPX vystřelit rychle za sebou 2 zásobníky a měř při tom ÚR a pak si vem Tiberia a udělej to samé. Díky tomu, že máš pro druhý zásobník zase čerstvou a NEPODCHLAZENOU bombičku, která je navíc ve zbrani na stojato, bude ten výkon mnohem stabilnější.
No a to že jsou díly do Tiba dražší už dávno není pravda, protože i v PB shopu pochopili, že když potřebuješ jednu z blokací dvojího nabití je hovadina si kupovat servisní sadu za 1200,- a začali tyhle exponované díly dodávat samostatně za mnohem příznivější cenu. Navíc Tiberius byl zatím vždy mnohem méně poruchový než TPX - to by ti mohli potvrdit ti co s oběmi pistolemi hrály a dnes mají jen Tiberia. _ay_


Nahoru 
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záložka... jo, ale jakou?
 Nový příspěvek Napsal: čtv 19. kvě 2011 21:29:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. bře 2011 14:01:42
Příspěvky: 28
Další bajtíky do kebule k zamyšlení a zase to má hlavu i patu :)
Tubeřík je zřejmě těžší těžítko a rozhodně jako sekundárku někde v lese nehodlám libovolnou pištolku tahat na stehně celej den jen kvůli možnýmu vyřazení primárky. To si to raději plácnu sucháčem na vestu, kde už tak taham nehoráznej bordel _debil_
Zatím mám jen karabinku a rozhodně chci záložku už jen pro případ totálního selhání primárky, přestože bych pištolku dal na hadici a nemusel jet z akce domů. Hlavně co se týče baráků, tak jsem spíše pointman, tam pistol prostě smysl má a naopak 18" lauf na karabině je síš hendikep :(

_________________
Tipmann Pro/Carbine, 18" Milsig Marksman, ripclip, kolimec... taky T9.1 Ranger a zase kolimec, bombičky, prašifky... taky ňáký maskáče, wječná chuť na pifko a ták....


Nahoru 
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Obsah fóra » Nordic Area » Technická sekce


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

 
 

 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Český překlad – phpBB.cz